UYARI: İnternet bir özgürlük ortamı, evet fakat her site gibi bu site de yayınına devam edebilmesi için reklam almak zorunda, ama büyük ihtimalle siz de reklam görmekten sıkıldığınız için AdBlock veya benzeri bir programı kurdunuz. Bu durum anlaşılır bir durum birçok kişi bunu yapıyor, fakat bu yapıldığı zaman da siteler masraflarını karşılayamadıkları için kapanmak zorunda kalıyor. Sitemiz AdBlock kullanan birini "Sen siteye girme" kardeşim diye engellemiyor çünkü özgürlük bunu gerektiriyor, siteyi seven zaten AdBlock'u kapatıp desteğini gösterir buna gerek yok, bu yüzden sitede özgürce dolaşacak sadece her dolaştığınız sayfalarda bu uyarı bulunacaktır....
Logo
mobilmenu
RenkliKodlar
10 Kasım 2016 PHP geliştirme ekibi, PHP 5.6.28 için güvenlik bülteni yayinladı
php logoPHP geliştirme ekibi, 10 Kasım 2016'da bir güvenlik bülteni yayinlayarak PHP 5.6.28'in kullanılabilir olduğunu duyurdu. Bu sürümde birkaç güvenlik hatası giderildiğini. Tüm PHP 5.6 kullanıcılarının bu sürüme yükseltmeleri gerektiğini önererek yapılan düzeltmelerin bir listesini http://php.net/ChangeLog-5.php#5.6.28 adresinde yayınladı! İndirilecek dosyaların yayınlandığı adres http://php.net/downloads.php.
Bilindiği üzere PHP 7.1.0 sürümünde ancak geliştirme sürümü olduğu için gerçek sunucularda değil de sadece test sunucularda kullanım için öneriliyor.
Bu yüzden gercek sunucuların php sürümünü derhal güncellemeleri gerekli.